Новини Захід Холод

Як зберігати ікру в холодильних шафах? Поради від Захід Холод

Зберігаємо ікру в холодильних шафах
Ікра є дорогим продуктом, головним недоліком якого є найменший показник стійкості при зберіганні. Саме тому важливу роль відіграють умови, які мають відповідати встановленим вимогам та рекомендаціям виробника. Необхідно використовувати надійну холодильну шафу, що дозволяє забезпечити збереження первозданних смакових якостей вмісту. Ви саме шукаєте першокласне технічне оснащення? Звертайтесь до компанії «Фрост Експерт»! Наші менеджери також докладно дадуть відповідь на всі питання щодо особливостей зберігання ікри.

Необхідні умови
Ознаками неправильного зберігання продукції є зміни смакових якостей (поява кислого та гіркого присмаку), запаху, консистенції (оболонки втрачають пружність, послаблюються та розм'якшуються) та хімічного складу. Чим сильніша ікра була зневоднена в ході обробки і чим краще її жир ізольований від повітря, тим довше і краще вона зберігається. Холодильник для ікри є практично незамінним обладнанням, що застосовується на виробництвах і в спеціалізованих магазинах.

Зберігання відбувається за таких умов:

  • осетрова зерниста ікра зберігається при температурі -2-3,5oC, а малосолона при режимі -2-3oC;
  • важливу роль відіграє герметичність упаковки - не можна допускати її механічного пошкодження, так як воно призведе до взаємодії повітря з продукцією та прискорення її псування;
  • показник відносної вологості у холодильному устаткуванні має становити до 85%;
  • лососеву зернисту бочкову ікру зберігають до року при температурі -2-3oC, а осетрову бочкову - також до року при температурі не нижче -8oC;
  • не рекомендується зберігання в морозильній камері (за винятком пастеризованої ікри) – це може призвести до порушення цілісності ікринок, зміни консистенції, погіршення смакових якостей.
Тривалість зберігання залежить від виду продукції, її властивостей, вмісту солі у ній, а також обраного температурного режиму.

Уникнути скисання продукту дозволяє не тільки створення оптимальних умов, але також належну підготовку: своєчасне консервування сіллю та антисептиками, дотримання санітарних норм з обробки та упаковки.

Умови зберігання продукції зазвичай вказують на упаковці, тому магазини та покупці під час зберігання керуються цією інформацією від виробника.