Новини Захід Холод

Холодильна камера - найкращий вибір для заміського будинку.

Холодильна камера - найкращий вибір для заміського будинку.
Бажаючи вижити, наші предки не лише навчилися добувати їжу, а й знайшли способи її зберегти. Помітивши, що охолоджена чи заморожена їжа повільніше псується, вони облаштовували спеціальні сховища, де із зими запасали лід. Пізніше з'явилися легші та мобільні пристрої – товстостінні ящики, де джерелом морозу служив сніг або крижані брили. Ці ємності можна назвати зразком сучасних холодильних камер.

Сьогодні, за прикладом жителів Європи та Америки, дедалі більше наших співвітчизників обирають камери охолодження замість звичних холодильників. Вони особливо популярні у власників заміських котеджів. Як правило, у приватному будинку достатньо місця для розміщення укрупненого запасника для продуктів.

Переваги володіння холодильною камерою є очевидними. Так можна створити значний харчовий запас на тривалий термін від кількох тижнів до місяців. При цьому економиться час, що раніше витрачалося на ходіння магазинами. Коли під рукою продуктові резерви, нескладно приготувати обід на сім'ю або запланувати вечерю.

Якщо ваше хобі – полювання чи риболовля, вам також потрібен простір, де скласти трофеї. Щоб розмістити тушу оленя, десяток качиних тушок або кілька десятків кілограмів свіжої риби, краще вбудованого в приміщення великогабаритного морозильника ще ніхто нічого не вигадав.


Зрозуміло, не всіх приваблює ідея облаштування камер холоду. Альтернативою їм виступають звичні побутові холодильники або скрині, як охолодні, так і морозильні. Виконуючи ту ж функцію, вони займають значно менше місця. Якщо такого обсягу достатньо, то потреба у великому складі відпадає. В іншому випадку краще віддати перевагу будівництву камери. Варто вкласти кошти в один пристрій, аніж купувати цілу когорту різноманітного обладнання. Це збереже ваші фінанси, а надалі позбавить зайвих витрат електроенергії.


Найкраще місце для організації камери – у підвалі чи цокольному поверсі. Також їх встановлюють поряд із кухнею. Найчастіше це визначається ще на стадії проектування будинку. У той же час і після завершення будівництва не пізно перейматися облаштуванням сховища для запасів. У середньому холодний склад займає 3-10 м площі.


Плюси застосування камер:

  • значний робочий об'єм;
  • єдиний простір зберігання використовується раціональніше;
  • можливість налаштування режиму охолодження: розрізняють середньо- та низькотемпературні моделі, а також комбіновані;
  • перші працюють у діапазоні 0 - +12 оС, другі - від -5 до -25 град. З, а останні поєднують області і низьких, і середніх температур.



На яку продукцію розраховані пристрої:


  • середньотемпературні – рослинні продукти, соління, консервація, сири та делікатеси короткого терміну реалізації; вина та міцний алкоголь;
  • низькотемпературні (морозильники) – забезпечують заморожування, тому необхідні розміщення білкової продукції – м'яса, риби, птиці тощо.;
  • комбіновані служать для зберігання харчових та нехарчових виробів, наприклад, одягу з хутра або квітів; це допустимо, оскільки рівень температури та вологості регулюється.


Яка конструкція камери холоду:


Основний вузол пристроїв – холодильна машина для досягнення робочої температури. Продукти розміщуються усередині теплоізольованого корпусу. Найкращий матеріал для корпусу – металеві сендвіч-панелі, доповнені ізоляцією із поліуретану. При товщині стін 60 – 100 мм витік холоду буде мінімальним.

У той же час стіни можна збудувати зі звичайних будівельних матеріалів – цегли, бетонних блоків та іншого. У цьому випадку необхідно використовувати посилену теплоізоляцію, наприклад, з мінеральної вати та/або пінопласту.


Вибір холодильного агрегату визначається, виходячи з комплексу завдань, що вирішуватиме апаратура.

Є два стандартні варіанти:

  • моноблок - простий за конструкцією, економічний за ціною, але дуже ефективний пристрій; важливі складові – компресор, випарник та конденсатор – поміщені в єдиний корпус, при цьому випарник знаходиться у камері, створюючи потрібну температуру, а частина, куди вмонтований конденсатор, локалізована зовні – для відведення тепла;
  • до мінусів апарату відносять шум, а також викид зайвої теплоти навколо камери.
  • спліт-система - агрегат, структурно розділений на дві частини, де в першій розташований охолоджувач, а в другій - вузол компресор - конденсатор; частини відокремлені у ряді випадків значною відстанню;
  • блок системи можна винести на вулицю, щоб знизити рівень шуму та уникнути надмірного нагріву в приміщенні;
  • у місцевостях помірного клімату, коли температура надворі знижується нижче 0 оС, для безвідмовної роботи системи знадобиться застосування «зимового» пакета.


Якщо необхідно зібрати великогабаритну камеру, варто забезпечити її не типовим агрегатом, що охолоджує, а спроектованим на замовлення. Спеціальний проект виконується на вимогу замовника для тих умов, що їм позначені.

Подібні холодильні машини ефективніші, але й коштують дорожче. Ось чому їх рідко вибирають для приватних будинків.

Детальніше про наш асортимент :
Однодверні холодильні вітрини - https://zahidholod.com.ua/na1dveri
Двохдверні холодильні вітрини - https://zahidholod.com.ua/na2dveri
Морозильні камери - https://zahidholod.com.ua/morozkameru
Наш телефон +380 67 7077073

Центральний склад - у місті Львів. 
Представництва - Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Мукачево.