Новини Захід Холод

Проблеми в експлуатації холодильного обладнання

Навіть найпростіший холодильник є складним газогідромеханіко-електротехнічним пристроєм, скільки б з рекламною метою і не звучало з усіх боків, що «холод — це просто!». Ні. Будь-яке спрощення щодо користувача до технологічного обладнання неприпустимо: недбалість і недбалість призводять не тільки до матеріальних втрат, можливі і серйозні нещасні випадки.


Як би не оновлювалася матеріально-технічна база, не вдосконалювалися б засоби захисту, контролю та автоматизації управління технікою, її експлуатують люди та людський фактор повністю виключити неможливо, і, як завжди, це найнепередбачуваніший ризик.

Кожна холодильна установка повинна розроблятися та створюватися для вирішення певних технологічних завдань. Сформулювати завдання зобов'язаний замовник, а підприємства-постачальники можуть лише ролі порадника і консультанта, навіть якщо пропонується проектування. Проект — це лише опис шляху вирішення поставленого замовником завдання.

Загальне сформульоване завдання (наприклад: зробіть щось у межах відпущеної суми, а там хоч трава не рости) призводить до того, що «трава» (читай — «прибуток») точно не зростає, виходить нервування для обох сторін.

Замовник скаржиться спочатку: не працює, як ми думали, або як нам зараз треба, потім погрожує: робіть щось, або відмовляємося від ваших послуг і т.д.

Претензії замовника більш ніж 95 % неправомірні, оскільки він отримав те, що замовляв, і часто геть-чисто забуває про те, що було написано в договорі поставки, крім суми і, можливо, термінів поставки. А про ту обставину, що гарантійні зобов'язання постачальника дійсні лише за дотримання правил та умов експлуатації обладнання, дізнається тільки в тому випадку, якщо щось зламалося або працює не так, як хочеться.

Головне питання споживача холоду: в обладнанні не витримується бажана температура. Температурний режим у якомусь обмеженому обсязі потребує цілком конкретних енергетичних витрат, що визначаються безліччю факторів:

  • стан термоізоляції цього обсягу від навколишнього середовища;
  • кількість збереженої обсягом продукції;
  • термічні показники продукції;
  • швидкість руху продукції (вантажообіг);
  • вхідна температура продукції;
  • частота користування (відкриття та доступ до обсягу);
  • повітряні потоки, що виникають під час відкриття доступу до обсягу;
  • місце розташування холодильного агрегату;
  • віддаленість агрегату або його складових від об'єму, що охолоджується і т. д.
Більшість цих параметрів враховується постачальниками холодильного обладнання на стадії проектування і при установці устаткування. Але в процесі експлуатації споживачі далеко не завжди дотримуються заданих вимог, а будь-яке відхилення у бік перевищення призводять до додаткових навантажень на мотор-компресор, вентилятори, трубопроводи і т. д. Усі складові компоненти холодильної машини мають свої характеристики міцності і розраховані на експлуатацію в конкретно допустимі умови, вихід за межі яких і призводить до збоїв у роботі холодильних машин, аварійних зупинок і навіть до передчасного виходу вузлів з ладу.

У торгових підприємствах щодня стикаються з холодильним обладнанням люди, м'яко кажучи, далекі від розуміння технічних питань: продавці, товарознавці, вантажники… призводить до того, що двері холодильних камер відчинені навстіж тривалий час, камери і вітрини перевантажені викладеною там продукцією, агрегатні відсіки з відсутньою або несправною вентиляцією, конденсатори агрегатів завалені уривками упаковки, крім природного запилення, на яке взагалі ніхто не звертає уваги, трубопроводи холодоагенту , прокладені за принципом "як лягло", електропроводка виконана за "тимчасовою" схемою, захисні прилади та пристрої відключені або відсутні взагалі. Незважаючи на те, що новинні програми радіо та ТБ переповнені повідомленнями про нещасні випадки при контакті зі електрострумом, займання застарілої або пошкодженої електропроводки, недбалість людей по відношенню до електробезпеки просто вражає.

Навіть під час встановлення нового обладнання замовники намагаються «економити», здешевлюючи проект за рахунок відмови від «дорогих», на їхню думку, засобів захисту, автоматизації контролю та управління обладнанням. Необхідно пам'ятати, що вся так звана електроніка покликана не лише полегшувати роботу холодильникам, а й у першу чергу забезпечувати нормальні умови роботи встановленого обладнання, максимально продовжуючи його ресурс, та безпеку персоналу, який працює безпосередньо з обладнанням.

Тому ще раз звертаюся до користувачів холодильного обладнання: не сприймайте встановлення електронних контролерів, моніторів напруги, комп'ютеризованих комплексів управління тощо як спробу продати вам щось дороге заодно з необхідним.

Детальніше про наш асортимент :
Однодверні холодильні вітрини - https://zahidholod.com.ua/na1dveri
Двохдверні холодильні вітрини - https://zahidholod.com.ua/na2dveri
Морозильні камери - https://zahidholod.com.ua/morozkameru
Наш телефон +380 67 7077073

Центральний склад - у місті Львів. 
Представництва - Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Мукачево.