Новини Захід Холод

Морозильні камери - конструкція, принцип роботи, пристрій

Один із найнадійніших і правильних способів зберегти свіжість продуктів харчування – помістити їх у камеру заморозки. Дане обладнання призначене для різних підприємств, що реалізують:

  1. М'ясна продукція.
  2. Овочі.
  3. Фрукти
  4. Інші товари.

Технологічно це відбувається за рахунок високопродуктивного компресора, здатного опустити температуру до -30 градусів. Самі морозильні скрині складаються з оцинкованої сталі, яка зберігає свіжість продукції, протидіє появі корозій та бактерій.

Види камер та принцип їх роботи
Самі морозильні камери можна розділити на два типи:

  1. Для комерційного використання.
  2. Для виробничих підприємств.
Комерційні варіанти використовуються різними закладами громадського харчування, а також можуть застосовуватись у побуті. Принцип їх роботи нічим не відрізняється від виробничих, проте їх потужність та швидкість заморозки дещо нижчі. Компресор забезпечує охолодження до -30 градусів, що є основним принципом роботи техніки.

Також за принципом роботи можна поділити камери на:

  1. Повітряні.
  2. Безконтактна обробка продукції.
  3. Для контактного заморожування.
  4. З використанням холодоносія.
Підприємства використовують повітряні камери, які здатні забезпечити заморожування великої партії товару. Вони проводять заморожування як сирої продукції, а й напівфабрикатів, як-от вареники, пельмені тощо.

Контактні камери використовують спеціальні рідини, необхідні для відведення тепла від продуктів харчування. Їх також поділяють на кріогенні, фреонові та вуглекислотні, залежно від використовуваних рідин. У кожного типу є свої переваги і недоліки. Наприклад:

У кріогенних камерах висока продуктивність при менших розмірах, проте існує ризик того, що структура продуктів може бути порушена.
Фреонові камери не сприяють псуванню продукції, оскільки рідина проходить очищення. Проте заморожування проходить довше.
Вуглекислотні скрині здатні на обробку великих обсягів при низьких енерговитратах. При цьому навантаження товарів здійснюється набагато простіше, ніж у перерахованих вище типах камер.
Залежно від цілей виробництва кожен керівник повинен вибирати свій тип камер. Від цього залежить як здатність підприємства обробляти великі партії продукції, а й економічна вигода. Ідеального варіанта немає, тому варто поєднувати техніку для різних типів продуктів. Не варто забувати і про сервісне обслуговування, оскільки промислові масштаби вимагають постійної роботи морозильних камер. Отже, своєчасне технічне обстеження сприяє виявленню проблем та швидкому їх усуненню.

Пристрій камери
Насамперед варто відзначити, що всі морозильні камери мають відмінну термоізоляцію, що дозволяє зберігати необхідну температуру всередині. Будь-які порушення сприяють фінансовим втратам (великі енерговитрати, псування продуктів тощо). Крім того:

Необхідна надійна герметизація.
Використовується компресор високої потужності та продуктивності.
Оснащення конденсатором – основна особливість камер.
Додатково обладнуються спеціальним енергощитом та шок-фростером.
Принцип дії простий:

  1. Компресор дозволяє досягти температури до -30 градусів.
  2. Конденсатор сприяє відводу вологи по дренажній системі.
  3. Щит управління дозволяє відслужити температуру всередині камери та можливі проблеми. Контроль процесу повністю автоматизовано.
  4. Шок-фростер необхідний прийому тепла від продуктів і повернення холодного повітря.

Не слід забувати, що в залежності від типу охолоджуючої рідини процеси можуть протікати з різним часом. Проте, вищезазначені дані ідентичні кожному виду камер. Завдяки цьому на виробництві продукти харчування зберігаються довше, можуть швидко упаковуватися без псування та втрати поживних речовин.

Детальніше про наш асортимент :
Однодверні холодильні вітрини - https://zahidholod.com.ua/na1dveri
Двохдверні холодильні вітрини - https://zahidholod.com.ua/na2dveri
Морозильні камери - https://zahidholod.com.ua/morozkameru
Наш телефон +380 67 7077073

Центральний склад - у місті Львів. 
Представництва - Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Мукачево.