Для оснащення промислових або побутових холодильних агрегатів, що використовуються для заморожування та збереження продуктів харчування, зазвичай застосовуються компресори гвинтового або поршневого типу. У гвинтових механізмів потужніша холодопродуктивність порівняно з аналогічними поршневими системами.
Компресори інших типів переважно використовують для оснащення кондиційних систем. При цьому компресори спірального типу часом застосовують для установки в холодильні агрегати, що використовуються для харчових виробництв.
Основні види компресорів Відповідно до типу стиснення холодоагенту, на якому будується функціонування холодильного компресора, існує декілька видів компресорів:
поршневі;
спіральні;
ротаційні;
гвинтові;
відцентрові.
Поршневі холодильні компресори можна розділити на 3 типи: напівгерметичні (безсальникові), повністю герметичні, а також відкриті (сальникові). Серед основних плюсів таких компресорів – зручність застосування через невеликі габарити та можливість здійснення ремонту, а також досить невисока ціна.
Компресори гвинтового типу окупаються швидше за поршневі. У них напівгерметичний тип конструкції та працюють вони менш галасливо.
Компресор спірального типу компактніший, має меншу вагу, працює безшумно, створюючи під час роботи мінімально відчутні вібрації. Такий апарат здатний працювати на основі будь-якого холодоагенту, а виготовити його можна, використовуючи спіралі різної конструкції. Завдяки простоті механізму цього компресора його надійність та стабільність функціонування збільшуються. Також продовжується термін експлуатації обладнання.
Відцентровий механізм має нескладний принцип роботи, що забезпечує зручність його техобслуговування, легкість для ремонту та тривалість експлуатаційного терміну (довше за всіх серед аналогічних агрегатів). Серед відносних мінусів можна виділити низькі показники тиску згущення холодоагенту газоподібного типу.
Ротаційні компресори можна розділити на 2 типи за конструкційними властивостями: з використанням обертових або стаціонарних пластин. Такий тип компресорів часто встановлюють на кондиціонери, що використовуються в побуті.